top of page

AJANS TÜBA

ajans_tüba_logo.jpg

AJANS TÜBA; 1973 yılında “Basın-Yayın Halkla İlişkiler” Ajansı olarak “Sürekli Basın Kartı” sahibi Etem YAZGAN ve eşi gazeteci Güler YAZGAN

tarafından Ankara`da kurulmuştur. Vefatından sonra Ajans’ın Sorumlu Genel Müdürlüğünü ise eşi Güler YAZGAN yapmıştır.

           

Titiz, güvenilir ve istikrarlı tutumuyla tanınan AJANS TÜBA, kurulduğu tarihten kapanıncaya kadar resmi-özel kesimdeki çok sayıda kurum ve kuruluşa, çeşitli meslek mensuplarına her geçen gün yenilenerek hizmet vermiştir.

 

Mevzuat konusundaki 28 yıllık birikimini ve deneyimini bilgi işlem teknolojisinin üstün olanaklarıyla bilgisayar ortamına aktararak Türkiye`deki ilk ve en kapsamlı, kolay kullanımlı, çağdaş, günü gününe takip edilebilen Mevzuat Bilgi Bankasını gerçekleştirmiştir. AJANS TÜBA, 300 cilt ve yaklaşık 400.000 sayfayı kapsayan bu bilgiyi Cd, Disket, İnternet aracılığıyla aboneleriyle paylaşmıştır. Basılı ortamda da Föyvolant (değişebilir yapraklı) klasörlerle mevzuata ulaşmak mümkün olmuştur. 


Ayrıca, Türkiye İş Bankası Genel Müdürlüğü için yaptığı günlük İzleme-Dökümantasyon çalışmasını 28 yıl boyunca sürdüren AJANS TÜBA, yayıncılıkta da yoğun uğraş içinde bulunmuştur. 26 yıl boyunca her hafta yayımlanan İş-İşçi Çalışma Bülteni ve 21 yıl boyunca da yayımlanan Yeni Yasalar Bülteni ile 23 yıl boyunca yayımlanan Toplu Sözleşmeler Bülteni, o dönemin alanlarında halen başka benzeri bulunmayan özgün yayınları olmuşlardır.

bottom of page